Architektura

  • Home
  • /
  • Architektura
Architektura

Architektura

Projekt rodinných domů v Řeži vznikl rukou špičkového kreativního a architektonického studia Kreatier. Je navržen jako ucelený soubor staveb, který je umístěn na slunném, jižně orientovaném, mírně svažitém území v jihovýchodní části obce Řež. Jednotlivé stavby jsou svébytné, každý dům je unikátní svým vzhledem i dispozicí, nicméně areál působí jednotně.

Rodinné domy v Řeži jsou architekturou budoucnosti, která vnímá jak ekologické tak energetické aspekty stavitelství. Domy jsou navržené s ohledem na současné klimatické poměry a moderní technologii směřující k nízké spotřebě energie. Té bylo dosaženo nejen technologií jako takovou, ale i samotným architektonickým ztvárněním. Jedná se především o stínění jak střechami, tak předokenními žaluziemi, o umístění zelených stěn, o umístění fotovoltaických panelů nejen na střechy ale i na stěny objektů a o velké prosklené plochy orientované převážně na jih. Součástí domů jsou nejmodernější technologie, které zajišťují větrání, vytápění a další infrastrukturu.

Základní obdélná hmota domů je horizontálně členěna kšilty, které mají funkci stínění a venkovního ochozu. Ochoz propojuje jednotlivé místnosti ve druhém patře. Jednoduchý tvar domu je přerušen vyšším krčkem, který navazuje na střešní terasu. Fasády objektů jsou artikulovány velkoformátovými okenními výplněmi navrženými přesně na míru interiérového rozvržení a plnými profily, které jsou z vnější strany opatřeny odolnou betonovou stěrkou.

Je vytvořeno komfortní bydlení s velkými otevřenými obývacími pokoji s jídelnou a kuchyní. Tento prostor je propojen s venkovní terasou, která navazuje na prostorné zahrady. Každý z domů nabízí místo pro relaxaci a odpočinek na nadstandardně nadimenzované venkovní terase či v relaxační místnosti se saunou. Součástí každého domu je velké technické zázemí (komora, wc, koupelna, technická místnost, šatna) i příjemná prosklená pracovna s možností vstupu na terén. Ložnice jsou umístěny v horním patře spolu s koupelnami. Hlavní, manželská ložnice disponuje velkorysou koupelnou a šatnou.